اندر سابقه‌ی خیانت پیشگی مسعود رجوی و حکایت مرگ وی / عرفان قانعی فرد

برای علاقمندان به تاریخ معاصر

از قدیم به ما یاد داده اند که “سیاست، پدر و مادر ندارد” اما از خودمان پرسیده ایم که آیا سیاسیون، پدر و مادر دارند؟ (به معنای اصالت و سلامت)

Erfan-Qaneeifard1

۱. در مهر ۱۳۹۰ در برنامه‌ی افق صدای آمریکا (به همراه جناب امین فروغی) گفتم: سازمان مجاهدین خلق از بطن نهضت آزادی متولد شد! (قبلاً هم ابراهیم یزدی در مصاحبه اش با بنده و ۵ سال بعد هم با روزنامه‌ی مردم سالاری ۱۲ مرداد ۱۳۸۲ گفت که اولین جزوه‌ی جنگ چریکی و شورشگری را خودش برای مجاهدین نوشته) و کارشان با همکاری یاسر عرفات و لیبی و الجزایر و همراهی ک گ ب، پرورش چریک بود و راهزنی، قتل، ترور، بانک زنی، بمبگذاری و خرابکاری و …

جنجال شد!

۲.در بهمن ۱۳۹۰ در همان برنامه (به همراه جناب پرویز ثابتی و دکتر نادر انتصار) گفتم که مسعود رجوی با ساواک همکاری داشته و بعدها در کتاب “در دامگه حادثه” صفحات ۲۸۱ تا ۲۸۳ هم آوردم که: چگونه برادر مسعود همکار و استخدام شده‌ی ساواک بوده و چگونه بنا به همکاری، مسعود ساخت و پاخت فرمود و در همان شب اول دستگیری به لو دادن همه پرداخت؛ و بعد از مرگ رها شد …

فحش ها داده شد!

۳. در پاییز ۱۳۹۱ در یک برنامه‌ی تلویزیون اندیشه به میزبانی جناب فرامرز فروزنده عرض کردم که ماموران CIA در عراق بنا به سخنان رئاسة الاستخبارات العامة یا سرویس امنیت و اطلاعات خارجی عربستان سعودی معتقد اند مسعود مُرده اما سفیر ایران در عراق (دانائی فر) معتقد است که فلج شده و در اردن رو به موت است…

تهمت ها زدند! و حتی برنامه هم از یوتیوب حذف شد!

هرچه گفتم که مسئول امنیتی عراق و مشاور جلال طالبانی محکم و مستدل، معتقد بود که مُرده و استخوانش هم پوسیده کسی نشنید!

۴. در پاییز ۱۳۹۴ در برنامه‌ی پرگار بی بی سی گفتم آقا یارو آدمکش است، با ساواک ساخته و حرکتش تروریستی بوده و الان مُرده؛ بخشی از حرف‌هایم در پخش سانسور شد و مهمان رفیقش، پرخاش‌ها کرد و لگدها پراند! و گفت چون خودش حضور ندارد من وکیل منصف او هستم!

روزگار گذشت و همیشه در این فکر بوده ام که براستی چه نکته مثبتی در کارنامه‌ی یک گروه تروریستی است؟ هرچه گشتم، هیچ نیافتم!

تا امروز که شاهزاده تركي بن فيصل، رئیس سابق دستگاه استخبارات عربستان، در معرکه‌گیری بزرگ اپوزیسیون (یا به قول عیسی پژمان، قُمپوزیسیون)، مسعود رجوی را همسر مرحوم توصيف كرده؛ اما هنوز برخي اعضاي این سازمان مخوف آدمکشی -یادگار نهضت آزادی- مي گويند اشتباه لپي بوده! زنده است و …

به جای کمپین خطای پزشکی بهتر است کمپین دارالمجانین برو های عالم سیاست راه بیندازند که معلوم شود کدام فرد سیاسی را باید روانه‌ی تیمارستان کرد. وقتی مُرده و خلاص! دیگر هوچیگیری به چه کار آید!؟ “امید هیچ معجزه‌ای ز مرده نیست” ولی او نمرد، به درک واصل شد؛ خالق فروغ جاودان!

این هم عکس قاسملو، امامزاده‌ی تفنگچی‌های دمکرات کردستان ایران که چند روز پیش به تحریک عربستان و قطر و بارزانی، ترقه بازی فرمودند و علیه آب و خاک و سرباز ایرانی گلوله شلیک کردند و اولین گروه که برایشان کف و سوت زد همین سازمان رجوی بود. هر دو رفیق صدام بودند.

حکایتی است روزگار ما. به خاطر نفرت از حکومت باید به ۴ نوکر بعث و آل سعود بگوییم مبارز آزادی‌خواه، آن هم در بازار مکاره‌ی همان سیاست بی پدر و مادر!